1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek doğalgaz zammı: Yüzde 25 artış bekleniyor

LVMH'nin CEO'su Bernard Arnault, 233 milyar dolarlık servetiyle ikinci kez dünyanın en zengin kişisi olarak belirlendi. Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, 195 milyar dolarlık servetiyle listenin ikinci sırasında yer alırken, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ise 194 milyar dolarlık servetiyle üçüncü oldu.

Listenin dikkat çeken diğer bir noktası ise kadın milyarderlerin oranının sabit kalması oldu. Milyarderlerin yüzde 13'ünü oluşturan kadınlar arasında en zengini, 99.5 milyar dolarlık servetiyle L'Oréal'in kurucusunun torunu Françoise Bettencourt Meyers olarak kaydedildi. Listenin en yaşlı ismi 102 yaşındaki Amerikalı sigorta kralı George Joseph iken, en genç milyarder ise 19 yaşındaki Brezilyalı Livia Voigt oldu.

Teknoloji sektöründeki yükseliş de listenin önemli bir parçası oldu. Yapay zeka talebinin artmasıyla birlikte, teknoloji milyarderlerinin toplam serveti bir yılda 750 milyar dolar arttı.

Türkiye'den ise 27 isim listede yer aldı. En dikkat çeken isimlerden biri, 5.1 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker oldu ve Türkiye'nin en zengin ismi olarak 597. sırada yer aldı. Ayrıca, gelir vergisi rekortmeni olan Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar da bu yılki listede yer aldı. Türk milyarderlerin toplam serveti ise yaklaşık 56.1 milyar dolar olarak hesaplandı.