Seçmen bilgi kağıtlarının döküm ve dağıtım işlemi bugün itibarıyla başladı ve 24 Mart Pazar gününe kadar devam edecek. Bu kağıtlar, seçmenlere oy kullanacakları yerin adresi ve sandık numarası gibi önemli bilgileri sunacak.

31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için geri sayım başladı. Seçmenlerin katılımı için gerekli bilgileri içeren seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı, bugün itibarıyla resmen başladı. Seçmenler, 24 Mart'a kadar bu bilgi kağıtlarını alarak oy kullanacakları yerleri önceden öğrenebilecekler.

Bayram tatilinde 38 kişi hayatını kaybetti, 5026 yaralı! Bayram tatilinde 38 kişi hayatını kaybetti, 5026 yaralı!

Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği takvime göre, seçimlere katılmaya uygun olan siyasi parti sayısı 34'e düştü. Seçime katılacak siyasi partilerin yerlerini belirlemek için yapılan kura çekimi ise 27 Ocak'ta gerçekleşti. Bu süreçte, seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı, seçim hazırlıklarının önemli bir adımını oluşturuyor.

Seçmenler, bilgi kağıtlarını alamayan durumda bile oy kullanabilecekler. Oy kullanacakları yer ve sandık bilgilerini ise YSK'nin internet sitesi, e-Devlet, mobil uygulama veya çağrı merkezi üzerinden kolaylıkla kontrol edebilecekler. Bu sayede, seçmenlerin seçim günü herhangi bir aksilikle karşılaşmamaları sağlanmış olacak.