Elden maaş uygulaması yapan işverenler inceleme altında! Yeni düzenlemelerle cezalar artıyor Elden maaş uygulaması yapan işverenler inceleme altında! Yeni düzenlemelerle cezalar artıyor

Cumhurbaşkanı tarafından aksi yönde karar alınıp Resmi Gazetede yayımlanmazsa 1 Ocak tarihi itibariyle pek çok vergi, harç, cezalar yeniden değerleme oranı olan %58,46 oranında artacak.

Bazı vergi ve harç kalemlerinde Cumhurbaşkanının yeniden değerleme oranından daha düşük veya yüksek oran üzerinden artış yaptırma yetkisi var.

Cumhurbaşkanı kararı değiştirmezse 1 Ocak gece 00.00’dan sonra bu cezalar %58,46 oranında artacak.

Akaryakıt ürünlerindeki maktu vergiler manuelden otomatiğe çevrildi. 3 Ocak 2024 Tarihinde “Otomatik ÖTV” Artışı Pompaya Kaç Lira Vergi Artışı Olarak Yansıyacak?

Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl 3 Ocak 2024 tarihinde TÜİK tarafından Aralık 2023 Yİ-ÜFE rakamları açıklandığında akaryakıt ürünlerindeki maktu ÖTV tutar artışları netleşmiş olacağını belirterek yaptığı simülasyonu paylaştı.

Bingöl, "Bugün bir litre alkolde 845,96? olan ÖTV tutarı 3 Ocak tarihinde aksi bir karar alınmaz ise 1.057,45? olacaktır. Bu artış da bu ürünlerin satış fiyatına zam olarak yansıyacaktır" dedi.