Konya'da akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık yöntemi Konya'da akla hayale gelmeyecek dolandırıcılık yöntemi

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ahmet Davutoğlu, Esnaf ziyareti kapsamında Konya'ya gitti. Konya’nın Akşehir ilçesinde vatandaşlar, Davutoğlu'nu sevgi seli ile karşıladı.

Halka hitap etti

Esnaf ziyaretleri ve bazı programlar için Konya’nın Akşehir ilçesine giden Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ahmet Davutoğlu, anıt meydanında toplanan halka hitap etti.

YALAN SİYASETİ İLE MİLLETİ KUTUPLAŞTIRIYORLAR

Akşehir anıt meydanında halka hitap eden Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayramda Sultan Ahmet Camii avlusunda yaptığı konuşmayı eleştirerek “Yalan siyaseti ile milleti kutuplaştırıyorlar” dedi.

Milet İttifakı’nın hiçbir liderinin “Diyaneti kapatacağız” diye bir ifadesi olmamasına rağmen Sayın Erdoğan böyle bir yalanı, hem de camii avlusunda söyleyerek milleti kutuplaştırıyor ve dine zarar veriyor, camiler siyaset yapılacak yerler değildir, her siyasi görüşe sahip Müslümanın gittiği camilerimizde siyaset yaparak; insanları camilerden ve dinden soğutursunuz, yapmayın”. dedi.

ÇİFTÇİLERİN DAVETİNİ KIRAMADI

Davutoğlu, halka hitabının ardından STK ve Esnaf ziyaretlerinin sonrası Nasrettin Hoca türbesi ziyaretinin ardından Akşehir Atakent mahallesinde çiftçilerle bir araya geldi.

Esnaf ziyaretinde Atakent mahallesi çiftçilerinin daveti üzerine kahvehanede toplanan çiftçiler ile bir araya gelen Davutoğlu, çiftçilerin taleplerini dinledikten sonra şu ifadeleri kullandı: “ Akşehir Gölü on yıllar süren ihmaller neticesinde çok ciddi bir kuruma riskiyle karşı karşıya. Sadece Konyalı ve Akşehirli olarak değil insan olarak o gölü diriltmek için ne gerekiyorsa yapacağız, Başbakanken bunların talimatlarını verdik, bazı hazırlıklarını da yaptık ama daha sonra devam edemedik. Gölü ihya etmeden, kirazımızın kalitesini koruyamayacağız. Gölü ihya etmeden buradaki iklimi, hayvanları koruyamayacağız. Akşehir gölünü ayağa kaldırmak için Sakarya'dan mı su getiririz? Başka yerden, göletlerden su mu aktarırız, ne gerekiyorsa yapacağız, çünkü Akşehir Gölü bize Nasrettin Hoca'nın da emanetidir. Akşehirlilerde gözümüzün nuru bir yerdedir, İnşallah hem bu çevre sorunlarını hem tarımla ilgili ihtiyaçları ve talepleri, hepsini karşılayacağız. Şimdiden söylüyorum önümüzdeki bütçe tarıma ayrılan desteği en az üç yüz milyar Türk lirası yapacağız.” dedi.

KUR KORUMALI MEVDUAT YERİNE KUR KORUMALI MAZOT

Kur korumalı mevduat yerine kur korumalı mazot getireceğiz diyen Davutoğlu: “ Kur korumalı yem. Kur korumalı ilaç getireceğiz. Yani Amerikan doları değer kazandı diye ilacınız, yeminiz, mazotunuz, gübreniz artmayacak. Hani hazine garantili köprüler var ya, biz alım garantili ürün getiriyoruz. Şimdi dediniz ya burada soğutma depolarıyla ilgili sıkıntı var, Bakın burada söz veriyorum. Soğutma deposu ve ambalajlamayla ilgili buraya en çağdaş tesisi kurmak benim borcumdur. Sadece bu bölgeyle ilgili kiraz borsası kurmak gerekirse onu da kurarız. Yurt dışından veya yurt içinden gelip burada sizi istismar edemeyecekler, rekabet şartları içinde hakkınızı alacaksınız.” dedi.

ALIM GARANTİLİ ÜRÜN UYGULAMASI GETİRECEĞİZ.

"Nedir bu? Mesela Atakent’in Çiçeği, kirazı değer mi yapıyor? Diyeceğiz ki hükümet olarak biz ihracatını üstleneceğiz, Size, gelecek sene kiraz üretirsen, fiyatı şudur. Ürettiğinin hepsini alacağız diyeceğiz, sizi tüccara muhtaç etmeden doğrudan dünya piyasalarına ürünlerinizi pazarlayacağız. Bunu bütün alanlarda uygulayacağız, mesela Konya'da mısırın toprağın suyunu aldığı ve toprağı çoraklaştırdığı aşikar. Mısır yerine buğday veya pancar üretirseniz biz alacağız. Az su kullananı alacağız. Çiftçimiz hepsinin bir yıl önceden takribi karını bilecek, alacağı fiyatı bilecek. Çiftçi memnun değilse bir ülkede huzur olmaz.” dedi.