7 milyondan fazla çalışanı ve dolaylı olarak toplumun tamamını etkileyen yeni asgari ücret belirleme çalışmaları sürüyor.

İlk toplantıda, asgari ücret belirleme sürecine ilişkin takvim belirlendi ve yapılan çalışmalar paylaşıldı. Sosyal diyalogun ön planda olduğu bu toplantıda, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan beş kişilik heyetler yer aldı.

"ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, komisyonun ilk toplantısının açılışında, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceği taahhüdünü yineledi.

Miras bekleyenler dikkat! Yeni yönetmelik miras anlaşmazlıklarına çözüm getiriyor Miras bekleyenler dikkat! Yeni yönetmelik miras anlaşmazlıklarına çözüm getiriyor

İKİNCİ TOPLANTI TARİHİ BELLİ OLDU

İkinci toplantı, 18 Aralık Pazartesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Komisyonda işçi tarafını temsilen Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, işveren tarafını temsilen TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ve hükümet tarafını temsilen Çalışma Genel Müdürü Mehmet Baş liderlik edecekler.

Toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcilerinin ekonomik veri ve raporları sunması bekleniyor.