İhtiyaç sahibi 383 bin haneye toplam 304,5 milyon lira doğal gaz tüketim desteği ödenecek.

YÜZBİNLERCE HANEYE YILLIK TOPLAMDA 1500 İLE 3500 TL ARASI DOĞAL GAZ DESTEĞİ

Bakan Göktaş, düzenli doğal gaz tüketim desteği için başvuruların e-Devlet'ten devam ettiğini açıkladı. Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" ekranından gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapması gerekiyor.

Başvurular onaylanıp hak sahipliği kazananlar, PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecekler. Ön ödemeli sayaç kullananlar için de destek miktarı kartlarına yansıtılacak.

Dolar yeni rekor kırdı: Türk Lirası karşısında tüm zamanların en yükseğinde Dolar yeni rekor kırdı: Türk Lirası karşısında tüm zamanların en yükseğinde

Göktaş, düzenli doğal gaz tüketim destek programına geçilmesiyle ihtiyaç sahiplerinin yardım programına her ödeme döneminde ayrıca başvuru yapmasına gerek kalmayacağını kaydetti.

Göktaş, ısıl harita baz alınarak belirlenen düzenli doğal gaz tüketim desteğinde hanelere yıllık bin 500 ile 3 bin 500 lira arasında ödeme yaptıklarını belirtti.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş şunları söyledi:

"Doğal Gaz Tüketim Desteği ödemelerimiz başladı. Bu kapsamda ekim, kasım, aralık aylarını kapsayan ocak ayı ödeme döneminde 383 bin haneye toplam 304,5 milyon lira ödeme yapılacak. Vatandaşlarımız ikamet ettikleri haneye ait faturalarını ödeme birimlerine ibraz etmeleri yoluyla, ikamet ettikleri ilçeye karşılık gelen tahsisat tutarından düzenli olarak yararlanabilecek. Halihazırda doğal gaz alt yapısı bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve hanesinde mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu desteğimizi sunmayı sürdüreceğiz."

ARANAN ŞARTLAR

Destekten faydalanabilmek için başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması, e-Devlet'ten destek programına başvurması, doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet etmesi, ikamet adresinde doğal gaz aboneliği bulunması, faturasının mesken abone grubuna ait olduğuna ilişkin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi kriterlerini birlikte sağlaması gerekiyor.