Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, kamu hizmetlerinin güçlendirilmesi ve vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi adına yapılan bu duyuru, iş arayışında olan binlerce kişiyi umutlandırdı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş'ın verdiği bilgilere göre, bu alımlar çeşitli departmanlarda gerçekleştirilecek.

8 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı paylaşımda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, şu şekilde konuştu:

"Geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiğimiz ve başvurularını aldığımız 8 bin personel alımını bayramdan önce gerçekleştireceğiz. Yeni çalışma arkadaşlarımızı büyük bir heyecanla bekliyor, atamaların hayırlı olmasını diliyorum."

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı için kura çekimi başladı: İşte detaylar! Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı için kura çekimi başladı: İşte detaylar!

BAKAN GÖKTAŞ'IN ŞUBAT AYINDAKİ DUYURUSU

2024 Şubat ayında 8 bin personel alımı için yaptığı duyuruda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Aktaş, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Atama vesilesiyle bir araya geldiğimiz bugün bir başka atamanın daha müjdesini kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzaladığı kararname ile şimdiye kadar Bakanlığımıza bir seferde alacağımız en yüksek personel alımını gerçekleştireceğiz. Deprem bölgesine daha fazla destek sağlamak ve hizmetlerimizin kalitesini artırmak için yakın zamanda 8 bin sözleşmeli personel daha alacak, büyük ailemizi daha da genişleteceğiz. Alımla ilgili detayları yakın zamanda paylaşacağız, şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum."