Bayrampaşa'da gerçekleşen ziyaretler ve açıklamaların ardından konuşan Bakan Koca, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nin geniş kapasitesine dikkat çekti. Ayrıca, bölgenin ihtiyacını karşılayacak daha büyük bir hastanenin yapımına dair bilgi verdi. Yapılacak olan üçüncü basamak hastanenin projesi, sağlık hizmetlerinin daha etkin sunulması için tasarlanmış ve 2025 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

47 ilaç, geri ödeme listesine eklenerek hastaların hizmetine sunuldu 47 ilaç, geri ödeme listesine eklenerek hastaların hizmetine sunuldu

Bakan Koca, yoğun bakım doluluk oranlarına da değindi. Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul'da yaşanan yoğunlukların azaldığını belirterek, vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha rahat bir şekilde yararlanabileceklerini vurguladı.

MHRS randevularında sorun yaşayan hastaların durumuna da değinen Bakan Koca, vatandaşların randevu alıp gelmeme gibi sorunlarla karşılaştıklarını ve bu konuda çözüm arayışlarının devam ettiğini ifade etti. Özellikle yan dal branşlarında yaşanan yoğunluğa dikkat çeken Bakan Koca, bu sorunu aşmak için çaba gösterdiklerini ve vatandaşların da desteklerini beklediklerini belirtti.

Bayrampaşa örneğiyle konuşmasını destekleyen Bakan Koca, randevu alıp gelmeyen hastaların sayısının dikkate değer olduğunu ve bu durumun tedavi edilebilir hastaların haklarını ihlal ettiğini vurguladı. Bu bağlamda, önümüzdeki aylardan itibaren alınacak önlemlerle randevu sisteminin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için çalışmaların süreceğini belirtti.