Bakan Murat Kurum, "Yarın vatandaşlarımıza, depremzede kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi biten ilk konutlarımızı teslim edeceğiz." diye belirtti.

Deprem bölgesindeki konutların teslimiyle ilgili, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Yarın vatandaşlarımıza, depremzede kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi biten ilk konutlarımızı teslim edeceğiz. Onların mutluluklarına hep birlikte şahit olacağız, evlerine misafir olacağız." dedi.

 Kurum, bayram tebriğinde bulunarak; "Bu bayrama biraz içimiz buruk giriyoruz. Çünkü 11 ilde yaşadığımız deprem sebebiyle bayramı evinde geçiremeyecek, yakınlarıyla bayramlaşamayacak kardeşlerimiz var. Ben tüm depremzede ailelerimizin, annelerimizin, babalarımızın ellerinden öpüyorum. Bayramını tebrik ediyorum. Tüm Türkiye'mizin bayramını tebrik ediyorum." dedi ve sözlerini:

"Depremin ilk anından itibaren birliği, beraberliği, kardeşliği 85 milyon vatandaşımızla birlikte tüm Türkiye'de, tüm dünyaya gösterdik. Kardeşlik nasıl olurmuş, kardeş, kardeşe nasıl yardım edermiş, deprem bölgesinde, her ilimizde bunu gösterdik. Allah tüm milletimizden razı olsun. Allah böyle kaza bela bir daha milletimize yaşatmasın." diyerek sonlandırdı.