Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara'da gerçekleşen Öğretmenler Odası Buluşmaları'nda öğretmenlerle bir araya gelerek eğitimdeki güncel gelişmeleri paylaştı.

Tekin, eğitim müfredatının hızla değişen dünya koşullarına uyum sağlaması gerektiğini belirtirken, "Müfredat, canlı ve dinamik bir yapıda olmalı. Bu nedenle, ana paradigmadan başlayarak bizim değerlerimizle inşa edilmiş, güncel gelişmelere dayanan bir eğitim sistemi üzerinde çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Müfredatımızı Tamamladık, Yakın Zamanda Kamuoyuyla Paylaşacağız"

Yapılan çalışmaların sona erdiğini ifade eden Bakan Tekin, "Ana paradigmadan tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş bir eğitim sisteminin oluşturulması için gerekli adımları attık. Şimdi, bu kapsamlı müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah" dedi.

2023-ALES/3 sonuçları açıklandı 2023-ALES/3 sonuçları açıklandı

Yusuf Tekin, müfredatın öğrencilerin bilgi ve becerilerini en iyi şekilde geliştirmeye odaklanacak şekilde düzenleneceğini vurgulayarak, "Eğitimdeki bu yeniliklerle birlikte, öğrencilerimizi güçlü bir şekilde geleceğe hazırlayacak bir sistem oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.