Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ev kadınlarına yönelik başlattıkları 3'te 1 prim desteği çalışmalarını duyurdu. Ev kadınlarının toplumsal ekonomik yaşam içinde daha etkin bir rol oynaması için hayata geçirilecek olan bu destek, isteğe bağlı sigorta kapsamında bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

Bağ-Kur prim gün sayısının düşürülmesine yönelik de açıklamalarda bulunan Işıkhan, ev kadınlarına prim desteği ve emeklilik için Bağ-Kur prim gün sayısının 9 binden 7 bin 200'e düşürülmesine dair çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

Altın fiyatları tarihi zirveyi gördü, gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları tarihi zirveyi gördü, gram altın rekor kırdı!

Bakan Işıkhan, ev kadınlarının toplumsal ekonomik yaşam içinde önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, "Ev kadınlarına yönelik 3'te 1 prim desteği kapsamında çalışmalarımızı başlattık. Bu, Sayın Cumhurbaşkanımızın da sözüdür ve biz bu sözü yerine getireceğiz. Bu konuda bir sapma olmayacak." dedi.

Ayrıca, sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliğini sağlamak adına prim gelirlerinin önemine değinen Bakan Işıkhan, Bağ-Kur prim ödeme gün sayısını 7 bin 200'e düşürme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bu adımların, bütçe disiplini doğrultusunda atılacağını ifade eden Bakan Işıkhan, seçim öncesinde verilen sözlerin mutlaka yerine getirileceğini vurguladı. Zaman içinde ilgili sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve Hazine-Maliye Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelinerek düzenlemelerin hayata geçirileceği belirtildi.