Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye binasının çatısında çıkan yangının büyümeden söndürüldüğünü söyledi.

Konya'da kermeste 10 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı Konya'da kermeste 10 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Sabah saatlerinde merkez Karatay ilçesi Akçeşme Mahallesinde bulunan Karatay Belediyesi hizmet binasının çatısının bir bölümünde yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri hızlı bir şekilde müdahale etti. Yangın, ekiplerin çalışmalarıyla büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.

"Yangın tamamen söndürüldü, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sosyal medya hesabından yangının tamamen söndürüldüğünü açıkladı. Başkan Kılca, “Sabah saatlerinde belediye binamızda yaşadığımız yangına kısa sürede büyük bir özveriyle müdahale ederek büyümesinin önüne geçen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok şükür yangın tamamen söndürüldü, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Şu anda hasar tespit çalışmamıza başladık. En kısa sürede hizmet binamızın tadilatını yapacağız” dedi.