Bakanlıklar ve sivil toplum kuruluşları, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdürerek, toplum dayanışmasını güçlendirmeye devam ediyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise çeşitli kategoriler altında vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Başvuru yapan vatandaşlara ramazan kolisi

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na başvurarak çeşitli desteklerden faydalanabiliyorlar. Özellikle Ramazan Ayı'nın yaklaşmasıyla birlikte bakanlığın vereceği yardımlar merak konusu haline geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geliri düşük ailelere Ramazan Kolisi dağıtarak, temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım elini uzatıyor.

Şartlar ve yardım miktarı belirlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın belirlediği şartlara uygun olan ihtiyaç sahibi aileler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yıl boyunca gıda yardımından faydalanabilecekler. Sosyal güvencesi olan ancak kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin son güncel rakamıyla birlikte 5.667,37 TL'den az olan haneler, bu desteklerden yararlanabilecekler. Yardım miktarı ise ihtiyaca göre, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirleniyor.

Sürücüler dikkat! LPG'ye zam geliyor Sürücüler dikkat! LPG'ye zam geliyor

“Gıda Yardımları” adı altında verilen bu destekten faydalanmak isteyen aileler, belirtilen şartları karşılayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.