BioNTech'in 2023 yılındaki net karı önceki yıla kıyasla yüzde 90 oranında düşüşle 930,3 milyon avroya geriledi. Şirket, bir önceki yıl 9 milyar 434 milyon avro kar açıklamıştı. Gelirlerinde de belirgin bir düşüş gözlemlendi; geçen yıl şirketin gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 78 oranında azalarak 3 milyar 819 milyon avroya indi. BioNTech, 2022'de ise 17,31 milyar avro gelir elde etmişti.

Apartmanlarda turizm amaçlı kiralama için yeni dönem Apartmanlarda turizm amaçlı kiralama için yeni dönem

Şirket, gelecek dönemdeki gelir tahminlerini de paylaştı. Düzenleyici gelişmelere ve Covid-19 aşısının satışlarına bağlı olarak bu yılki gelirlerin 2,5-3,1 milyar avro aralığında olması hedefleniyor. Ayrıca, AR-GE harcamalarının da 2,4-2,6 milyar avro arasında olacağı öngörülüyor.

BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, şirketin pandemi sürecinde lider konumunu koruduğunu ve onkoloji alanında önemli adımlar attığını belirtti. Şahin, gelecek hedeflerinin onkoloji alanında 2030 yılına kadar 10 ürün onayı almak ve bu sayede dünya genelindeki hastalara daha iyi tedavi seçenekleri sunmak olduğunu ifade etti.