İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde vatandaşlara seslenerek: "Siyasetin silahı olamaz, yargı. Yargı, adamına göre olmaz. Bizi ayakta tutan tek şey adalettir, adalet. Devletin dini adalettir. Allah herkesin yuvasını adaletle donatsın." dedi ve adaleti vurguladı.

İmamoğlu Kahta'da

İmamoğlu, Adıyaman Kahta'ya giderek; vatandaşların ilgisini topladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, “İktidarın bugünkü kadrosuna bir bakın. Ekonomi Bakanına, Adalet Bakanına bir bakın. Kalkıyor Adalet Bakanı, 'Seçimi kazanırsa şöyle kutlayacak' diyor. Kendileri kazanırsa 'milli irade' diyorlar. Böyle olmaz. Bu iktidarın bu ülke için yapıp yapabilecekleri bitti. Memlekete zarar veriyorlar artık” dedi.

"Ortak akılla yapacağız"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ülkede ekonomik kriz olduğunu söyledi. "Gerçekten büyük bir depremin ardından hem dertlerimiz fazla ve özellikle bu seçim milletimizin dertlerine çare bulma seçimi olmak zorunda. Bu iktidar dönemine bakmak lazım. Hatırlayın, her dönemine bir isim koydu. İlk dönemine çıraklık dedi. Kalfalık ve ustalık da dediler, hatırlayın. 2018'de de şahlanış dönemi dediler. Allah var en iyi, en bereketli, en müreffeh dönemi çıraklık dönemi. Çıraklık dönemi bir kişiye mahsus. Devlet çıraklık yapmaz. O kişi ve bir avuç insan çıraklık döneminden bugüne geldi. Yani ilk dönemleri bundan 15-20 yıl önce eksikleri olmasına rağmen doğruları yaptılar. Ama o zaman ortak akıl vardı. 'Ben bilirim' demiyordu. İnsanlar vardı etrafında. Biz siyaseti samimiyetle, ortak akılla yapacağız" dedi ve bu siyaseti samimiyetle ortak akılla yapacağını ayrıca vurguladı ve ilk dönemleri hatırlatmaya çalıştı.
"Devletin dini adalettir"
İmamoğlu, sözlerine devam ederek; "İktidarın bugünkü kadrosuna bir bakın. Ekonomi Bakanına, Adalet Bakanına bir bakın. Kalkıyor Adalet Bakanı, 'Seçimi kazanırsa şöyle kutlayacak' diyor. Kendileri kazanırsa 'milli irade' diyorlar. Böyle olmaz. Bu iktidarın bu ülke için yapıp yapabilecekleri bitti. Memlekete zarar veriyorlar artık. Daha iyisini yapma şansı bitti, her şey daha kötüye gider. İktidarın yarar kadrosu yok. Milletine yüzünü dönmüyor, milletinin evlatları umurunda değil. Bu iktidarla yol yürümüş eski bakanları bile 'Ben seninle çalışmam' diyor. Daha ötesi var mı? 'Gitsem bana aklım işe yaramayacak ki kendi bildiğini okuyacak' diyor. Niye gitsin ki? Ben her zaman söylüyorum. Dün söyledim, bugün de söylüyorum. Adaletin Ekrem'i Selahattin'i olmaz. Herkese adalet, bunu bilin. Bu buluşmamıza her siyasi görüşten insan gelebilir. Başımızın üstünde yeri vardır. Bu memleketin bize emaneti, bu milletin birliği ve dirliğidir. Bu memleketin bize emaneti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ebediyen yaşamasıdır. Bunu 86 milyon insanımızla yaşatacağız. Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı duracağız. Yargısız infaz, 'Ben bilirim' yok. Siyasetin silahı olamaz, yargı. Yargı, adamına göre olmaz. Bizi ayakta tutan tek şey adalettir, adalet. Devletin dini adalettir. Allah herkesin yuvasını adaletle donatsın." dedi ve adaleti vurgulayarak; devletin dininin adalet olduğunu ayrıca belirtti. Bu memleketin emanetinden de bahseden İmamoğlu, her siyasi görüşten insana saygı duyduğunu dile getirdi.
Devlet vatandaşına şefkatini gösterir

Karaman’daki uyuşturucu operasyonunda 12 tutuklama Karaman’daki uyuşturucu operasyonunda 12 tutuklama

İmamoğlu, yönetecilik kavramını değiştireceklerini vurguladı. İmamoğlu, son sözlerinde   "Bu memleketin en büyük güvencesi, gençlerimiz. Buradaki genç kardeşlerime bakarken, birinize hafif yan gözle bakanı seçmeyin. Sizi anlayan, dinleyen yöneticileri seçin. Bu yöneticilik kavramı değişecek. Devlet, vatandaşına gücünü göstermez. Devlet afette gücünü gösterir. Bir işi yaparken gücünü gösterir. Ama vatandaşına şefkatini gösterir, güler yüzünü gösterir. Somurtan kim varsa yollayın evine" diyerek; yönetici kavramının değişeceğini ayrıca vurguladı ve devletin gücünü vatadaşa değil afette göstereceğini dile getirdi.