Ramazan bayramı öncesinde şehirler hazırlıklara devam ediyor. Aksaray'da şehirlerle birlikte hazırlıklarını sürdürüyor. Camilerde  de hazırlıklar başlıyor, Aksaray Belediyesi camilerde de temizlik çalışmalarına başladı.

Maketini gerçek sandı, dakikalarca oynadı Maketini gerçek sandı, dakikalarca oynadı

Aksaray Belediyesi ekipleri, vatandaşların huzurlu bir şekilde Ramazan bayramını yapmaları için; mezarlıklarda, park bahçelerde, toplu ulaşım alanında ve şehrin birçok noktasında tedbir çalışmaları aldı. Bununla birlikte Aksaray Belediyesi, camileri de ihmal etmedi. Kent merkezindeki camilerde başlatılan temizlik çalışması ile camiler bayram namazına hazır hale getirilmek için gayretli bir çalışma yürütülüyor.

Çalışmalar sürüyor

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile oluşturduğu cami temizleme ekipleri yıl boyunca kent merkezindeki camilerde rutin olarak temizlik çalışması gerçekleştiriyordu. Yaklaşan bayram öncesi çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler 48 mahallede bulunan camilerde çalışmalarını sürdürüyor. Cami temizleme ekibinin yaptığı çalışmalarla vatandaşlara gönül rahatlığı ile ibadet etme imkanı sağlamanın yanı sıra din görevlilerinin de işleri kolaylaştırılıyor. Camilerde başlatılan temizlik çalışmaları çerçevesinde cami halıları başta olmak üzere ahşap yüzeyler kapı pençeler ve cami dışındaki abdesthanelerde de temizlik çalışması gerçekleştiriliyor.