Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı belli oldu Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz doğal gazıyla ilgili dün her şeyi söylediğini belirtti. Sözlerini hatırlattı ve bir yıl olmak üzere Karadeniz gazını vatandaşla buluşturacaklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim inşallah tüm rezervimizi bereketli kılsın" dedi. "Bu süreç içerisinde  ülke genelinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız artık doğal gazımızın girmediği il, ilçe inşallah bırakmayacak. Bu yoğunlukla yüklenecek. Şu an itibarıyla da bir taraftan sismik araştırmalar, bir taraftan sondaj çalışmaları devam ediyor ki bu rezervi artırmak, üretimi artırma noktasında." dedi.

"Bütün hedefimiz..."
Seçim programına ilişkin soru soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Nurdağı'nda olacağını, oradan Gaziantep'e geçeceğini, Hatay'a da geçme durumunun söz konusu olacağını söyledi.
İşte Erdoğan'ın sözleri:

"Daha sonra da tabii açılışlardan çok mitinglere ağırlık vereceğim. Yani bu konuda İstanbul ilçeleriyle, Ankara ilçeleriyle bu çalışmaları devam ettirirken şehir mitinglerimizi de Artvin, Rize'den başlamak üzere Trabzon, aynı şekilde Giresun, Ordu, Samsun bu şekilde devam ettireceğiz. Planlamaları seçim koordinasyon merkezimiz yapıyor. Bu istikamette çalışmalarıma devam edeceğim. Yani gidilmemiş il bırakmak istemiyoruz. Tabii ben şahsen yalnız çalışmıyorum. Aynı zamanda tüm kabine üyesi arkadaşlarımız zaten yoğun bir şekilde onlar da çalışıyor. Adaylarımızın yoğun çalışmaları var. Bu şekilde inşallah bu kalan süreyi dolduracağız. Tabii bütün hedefimiz 14 Mayıs'ı başarılı bir şekilde tamamlamak."

"Teslimat tırlarımız yollarda"
Togg'a ilişkin soru soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
"Teslimat tırlarımız zaten yollarda. Bunun dışında değerli kardeşim İlham Aliyev'e aynı şekilde gönderdik. Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e aynı şekilde gönderdik ve bunu diğer liderlerle de bu şekilde inşallah paylaşacağız. Togg'un sadece bir ulusal değil, uluslararası marka olduğunu da inşallah dünya görecek. Şu an itibarıyla bu lider dostlar, kardeşler çok çok memnunlar, mutlular. İnanıyorum ki ülkemde de Togg'u tercih edenler memnun kalacaklar."
İlçe başkanlığına silahlı saldırı
 AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Şu anda ben tabii bazı parti başkanlarının yaptığı şekilde bir değerlendirmenin içerisine girecek değilim, ondan bir rant beklentisi içerisinde de değilim. Yani terörist teröristliğini, eşkıya eşkıyalığını her yerde her zaman yapacaktır. Kaldı ki Çukurova bizim ilk değildir, yani biz terör bölgelerinde bunları zaten AK Parti olarak çok yaşadık ve biz bu konuda çok şehitler de verdik.
Ama bunlardan bir haber olan bazı parti başkanları böyle bir kendilerine İstanbul'da bir saldırı olunca bunu ranta dönüştürmenin gayreti içerisine girdiler. Ardından da bu olay gerçekleşti. Biz bütün tedbirlerimizle siyasette bu işlere yabancı değiliz, ilk defa olan şeyler de değil. Dolayısıyla da zaten İçişleri Bakanlığımız, emniyet teşkilatımız bu eşkıyayı anında yakaladılar. Gereken şeyler de şu an itibarıyla yargıya yapılıyor."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazdan sonra camide halkla bayramlaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışında açıklama yapıp basın mensuplarıyla bayramlaştı.