Dolar/TL, eylül başından bu yana devam eden günlük sınırlı yükselişini sürdürüyor. Kur güne yeni zirve olan 28.05 seviyesinden başladı. Bu verilere göre TL, dolar karşısında yıl başından beri yüzde 33,3 değer kaybetti. Bu hafta gözler 26 Ekim Perşembe günü Merkez Bankası (TCMB)'nin açıklayacağı faiz kararında olacak.

Memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı netleşti Memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranı netleşti

Ortadoğu’da tırmanan gerilim küresel piyasalarda riskli varlıklardan kaçış getirirken, gerilimin bölgede yayılabileceği endişesi Türkiye piyasalarında da baskı yaratıyor.

Artan jeopolitik gerilim sonrası BIST 100 endeksi geçen hafta yüzde 7 civarında gerilerken Türkiye’nin kredi iflas takası primi (CDS) 20 baz puana yakın artışla 425/430 baz puan civarında seyrediyor.

Dolar/TL, eylül başından bu yana devam eden günlük sınırlı yükselişini sürdürüyor. Kur güne yeni zirve olan 28.05 seviyesinden başladı. Bu verilere göre TL, dolar karşısında yıl başından beri yüzde 33,3 değer kaybetti.

Kur üzerinde kamu kontrolünün gevşediği haziran ayından bugüne TL’deki değer kaybı ise yüzde 26,1 seviyesinde. Dolar/TL’de bu sabah kotasyonlar 28.02 civarında.