CHP'de 'değişim' tartışmaları hız kesmiyor. Mayıs ayında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 'değişim' rüzgarını başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 Temmuz'da iktidaricindegisim.org isminde bir internet sitesi oluşturduklarını duyurmuştu.

İmamoğlu, Twitter hesabından "İktidar İçin Değişim" sayfasının 1 milyondan fazla vatandaş tarafından ziyaret edildiğini, 100 binden fazla vatandaşın ise değişim ile ilgili görüş ve önerilerini ilettiğini paylaştı.

Depremzede öğrenciler 1 yıl uzaktan eğitim alabilecek Depremzede öğrenciler 1 yıl uzaktan eğitim alabilecek

"Toplum CHP'de lider ve yönetimin değişmesini bekliyor"

İmamoğlu, gelen öneriler ve yorumlar konusunda vatandaşın neler istediğine dair şu maddeleri paylaştı:

"Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yaptı, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirdi.

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM. Gelen öneriler ve yorumlar şu konularda belirginleşti:

  • Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçlarına uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.
  • Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.
  • Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.
  • Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor.
  • İletişimi güçlendirmemizi, değişim vizyonumuzu duymak istiyor.
  • Ayakları yere basan bir siyaset benimsememizi, Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor."