Son dönemde emekli maaşlarına dair yapılan düzenlemeler ve artışlar vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ocak ayında en düşük emekli maaşı yüzde 49,25 oranında bir artışla 10 bin TL'ye yükseltilmişti. Ancak şimdi gözler, gelecek olası bir zam haberine çevrilmiş durumda.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarının hala yeterli seviyede olmadığını belirterek, emeklilere daha fazla gelir artışı sağlanması için çalışacaklarını ifade etti.

AK PARTİ'DEN YENİ DÜZENLEME SÖZÜ

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşları ve genel olarak çalışanların alım gücünü artırmaya yönelik yeni düzenlemelerin kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu. Meclisin bu konudaki çalışmalarına nisan ayının ortalarında başlanılacağı ve haziran-temmuz döneminde iyileştirici adımların atılacağı belirtildi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI YÜKSELDİ

En düşük emekli maaşı 10 bin TL'ye yükseltilmişti ve bu artışla birlikte, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları da memur emeklileriyle eşitlenmişti.

Gram altın yükselişte! Gram altın bugün ne kadar oldu? Gram altın yükselişte! Gram altın bugün ne kadar oldu?

YENİ BİR ARA ZAM MI YOLDA?

Görünüşe göre, emekli maaşlarına yönelik yeni bir düzenleme ve ara zam beklentisi öne çıkıyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğiz.