Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist Muhammet Bayram, bankaların emekli promosyonları konusunda mevcut durumu ve emeklilerin banka değişikliği yapabilme şartlarını açıkladı. Bayram, banka promosyonlarının aslında emekli maaşları üzerinden sağlanan bir kazanç olduğunu belirtti. Emekli maaşlarının bankalara önceden yatırılması nedeniyle bankaların kazanç elde ettiğini ve bunun bir kısmını promosyon olarak geri verdiklerini ifade etti.

Özel sektörde çalışan emeklilerin de banka promosyonlarından faydalanabileceğini belirten Bayram, bazı işletmelerin bu promosyonları çalışanlarına vermeyerek kendi hesaplarına aldıklarını dile getirdi. Ancak, emeklilerin e-Devlet üzerinden kolayca banka değişikliği yapabileceklerini ve bu süreçte sadece promosyon değil, ek avantajlar da sağlayabileceklerini vurguladı.

Altının kilogram fiyatı yükselişte: Yatırımcıların dikkatini çekiyor Altının kilogram fiyatı yükselişte: Yatırımcıların dikkatini çekiyor

Bankalar arasında promosyon tutarlarının artış gösterdiğini belirten Bayram, emekli maaşlarındaki artışın bankaları daha yüksek promosyonlar sunmaya teşvik ettiğini dile getirdi. Bu nedenle, emeklilerin sözleşmeleri bitmeden önce daha yüksek promosyonlar alabilmek için banka değişikliği yapabileceklerini söyledi.

Kredi veya kredi kartı borcu olan emeklilerin de banka değişikliği yapabileceklerini belirten Bayram, ancak bu durumda banka ile iletişime geçilmesi gerektiğini ve bazı şartların göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti.

Son olarak, farklı bankaların sunduğu promosyonlar hakkında bilgi veren Bayram, ING, İş Bankası, YapıKredi, Garanti Bankası ve Akbank'ın emekli promosyonlarına ilişkin detayları paylaştı. Bu bankaların belirli tarihler arasında geçerli olan promosyonları, emeklilere çeşitli nakit ödemeler ve ek avantajlar sunmaktadır. Emeklilerin, kendileri için en uygun bankayı seçerken bu detayları göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.