Ali Yalçın, Kızılcahamam'da düzenlenen "Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması" etkinliğinde konuştu. Yalçın, gelir adaletsizliğine dikkat çekerek, "Toplumda gelir dağılımının adil olması için az kazananlardan az, çok kazananlardan ise daha fazla vergi alınması gerektiğini" vurguladı.

Yalçın'ın açıklamalarına göre, emeklilerin alım gücünü artırmak için Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nda değişiklik yapılması gerektiği önemle belirtildi. Yalçın, "Emeklilerin hak ettikleri yaşam standardına ulaşabilmeleri için, emekli aylıklarında 8.077 TL'lik seyyanen zamın yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Ayrıca, Memur-Sen'in sorunların çözümü için kararlılıkla mücadele ettiğini ve herkesin refah düzeyinin yükseleceği bir Türkiye için çalıştığını vurguladı.

Emekli maaşını farklı bir bankaya taşımaya çalışanlara kredi engeli Emekli maaşını farklı bir bankaya taşımaya çalışanlara kredi engeli

Ali Yalçın, mevcut durumda adaleti sağlamak için 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değiştirilmesi gerektiğini de belirtti.