Milyonlarca emekli ardı arkası kesilmeyen zamlar sonrası hayatta kalma mücadelesi veriyor. İğneden ipliğe gelen zamlar sonrası 7 bin 500 liralık emekli maaşları mum gibi eridi. Cumhuriyet ikramiyesi ve maaşlarda düzenleme bekleyen emeklilerin moralini, AKP cephesinden yapılan tutarsız açıklamalar bozdu. Daha önce 'meclis açılır açılmaz' düzenleme yapılacağı ifade edilse de, emekli maaşlarıyla ilgili düzenleme teklifine mecliste AKP ve MHP'li vekiller ret oyu verdi. Son olarak AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, "Ekim ayı sonu olur ya da Kasım ayı olur biz de gerekli gayreti göstereceğiz" diyerek net tarih veremedi. 

"EKİM AYI SONU OLUR, KASIM AYI OLUR"

Artan enflasyonla maaşları her geçen gün eriyen emeklilere ilişkin konuşan AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, "Şu an Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışmalarına devam ediyor. Ekim ayı sonu olur ya da Kasım ayı olur biz de gerekli gayreti göstereceğiz. 29 Ekim’de emeklilere ikramiyede de her bir tablo çalışılıyor. Ortaya ne çıkarsa gerekli desteği vereceğiz” dedi.

Deutsche Bank'tan TL için iyimser analiz Deutsche Bank'tan TL için iyimser analiz

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Cumhurbaşkanımız talimat verdi bize. Çalışıyoruz. Söz verdik. Meclis açılır açılmaz gereken yapılacak inşallah." demişti.

Meclisin açılmasıyla birlikte milyonlarca emekliyi düşündüren bir gelişme yaşandı, 'emekli maaşlarına düzenleme yapılsın' önerisi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.