SSK, Bağ-Kur emeklisinin gözü refah payı olarak yapılacak ek zamma çevrildi. Emekli Sandığı emeklileri ile SSK, Bağ-Kur emeklileri arasında oluşan 11.68 puanlık zam farkının giderilmesi bekleniyor.

Sabah gazetesinde yer alan haberlere göre emekli zammı düzenlemelerinin gelecek hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

SSK emeklilerinin 17-26 Ocak, Bağ-Kur emeklilerinin de 25-28 Ocak'ta aylıklarını enflasyon ve refah payı ile birlikte alması öngörülüyor.

6 aylık enflasyon oranı kesinleşince SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 37,57 olurken, emeklisiyle beraber memur zammı da toplu sözleşme zammı ile yüzde 49,25 olarak kayıtlara geçti. 2 Bakanlık emekliye ek zam ve en düşük emekli maaşı için çalışma yapıyor.

Emekliye ek zam ve en düşük emekli maaşı için çalışma yapılıyor. TÜİK'in Aralık ayı enflasyon oranını duyurmasıyla Ocak-Haziran döneminde uygulanacak emekli ve memur zammı belli oldu.

SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 37,57 oldu.Yüzde 15'lik toplu sözleşme zammı ile memur ve memur emeklisine de yüzde 49,25'lik bir zam uygulanacak.

SSK, Bağ-Kur emeklileri ile memur emeklileri arasında 11-12 puanlık bir zam farkı var.

SSK ve Bağ-Kur'lular için refah payı başta olmak üzere seyyanen zam ve kademli zam formülleri masada...

Altın fiyatları tarihi zirveyi gördü, gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları tarihi zirveyi gördü, gram altın rekor kırdı!

31 Mart yerel seçimlerinin de etkisiyle Erdoğan'ın emekliler arasındaki makasın kapanması için talimat verdiği konuşuluyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı teknik, Hazine ve Maliye Bakanlığı ise bütçe çalışmasını gerçekleştiriyor.

Refah payı, seyyanen zam ve kademeli zam seçeneği masada olacak.