Eskişehir'de misafirliği gittiği ablası N.A.'nın 1 hafta önce dünyaya gelen torununu kaçıran Hülya A. (44), taksiyle geldiği Konya'nın Akşehir ilçesi girişinde yakalandı. Bebek, sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edildi. Sevk edildiği mahkemece adli kontrolle serbest kalan Hülya A. da ifadesinde İkiz çocuğum öldüğü için psikolojim iyi değildi. Bebeği Mardin'e götürmek için kaçırmıştım dedi.

Konya'da koyun kurtarma operasyonu Konya'da koyun kurtarma operasyonu

Mardin'de oturan Hülya A., bir hafta önce Eskişehir'deki ablası N.A.'nın yanına misafirliğe geldi. Hülya A. dün akşam herkes uyuduğu sırada ablası N.A.'nın 1 hafta önce doğum yapan gelini E.A.'nın bebeğini alıp, ayrıldı. Bebek ve Hülya A.'nın evde olmadığını fark eden aile fertleri polise haber verdi. Eskişehir polisi, Hülya A.'nın bir taksiyle Konya'nın Akşehir istikametine gittiğini saptadı. Ardından durum Akşehir polisine bildirildi. Polis, ilçe girişinde aracı durdurup, Hülya A.'yı gözaltına aldı. Yanındaki bebek de Akşehir Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Eskişehir'den gelen ailesine teslim edildi.

İKİZ COÇUĞUM ÖLDÜ

Hülya A., ifadesinde bebeği Mardin'e götürmek istediğini belirterek, İkiz çocuğum öldüğü için psikolojim iyi değildi. Bebeği Mardin'e götürmek için kaçırmıştım dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardında adliyeye sevk edilen Hülya A., mahkemece adli kontrol kararıyla serbest kaldı.

Kaynak: DHA