Geçtiğimiz akşam, Hatay Havalimanı'ndan havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı'na ait EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde acı bir kaza yaşadı. Helikopter kaza kırıma uğrarken, içinde bulunan 2 pilotumuz hayatını kaybetti. Aynı kazada bir teknisyen de yaralandı.

O derelerden altın fışkırıyor! Altın arayıcıları bölgeye akın etti O derelerden altın fışkırıyor! Altın arayıcıları bölgeye akın etti

Kazaya ilişkin İçişleri Bakani Ali Yerlikaya, sosyol medya hesabı X'ten yaptığı paylaşımda "Milletimiz başı sağ olsun. Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır. En son (geçtiğimiz gece) saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya’nın sehitler hakkındaki ifadeleri şunları söyledi: "Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum.
Şehitlerimizin makamı âli olsun.
Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum."