Gram altın, mart ayına yeni bir rekorla girdi Gram altın, mart ayına yeni bir rekorla girdi

Göktaş, özellikle genç çiftlerin ilgisini çekecek olan faizsiz evlilik kredisi başvurularının 15 Şubat'ta başlayacağını duyurdu. Bu kredi, Cumhurbaşkanlığı kararıyla hayata geçirilen bir uygulama kapsamında Aile ve Gençlik Fonu aracılığıyla verilecek.

150 BİN TL FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

Yeni evlenecek genç çiftlere sunulan bu fırsat kapsamında, Aile ve Gençlik Fonu tarafından 150 bin lira tutarında faizsiz kredi verilecek. Kredi, ilk 2 yıl ödemesiz olacak ve 4 yılda geri ödeme şartıyla sunulacak.

ONLINE BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Başvuruların internet üzerinden gerçekleştirileceği belirtilirken, fonun yönetim kurulu ise 5 kişiden oluşacak. Yönetim kurulu kararları oy çokluğuyla alınacak ve önemli görevler üstlenecek isimler arasında Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı yer alacak.

Genç çiftlere sunulan bu faizsiz evlilik kredisi fırsatının, evlilik hazırlıkları yapan pek çok çift için büyük bir destek olması bekleniyor.