Ons altın fiyatındaki düşüş Türkiye'de gram, çeyrek ve Cumhuriyet altının fiyatlarının geri çekilmesine neden oldu. Her ne kadar dolar kuru rekor üzerine rekor kırsa da ons altındaki geri çekilme gram, çeyrek ve Cumhuriyet altının fiyatlarına yansıdı. Altın fiyatları bir süredir yatırımcısına para kaybettirmeye devam ediyor

ONS ALTINDAKİ DÜŞÜŞ GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTINDA DA DÜŞÜŞE NEDEN OLDU

Altın fiyatı yeni haftanın ikinci gününe de düşüşle başladı. Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,9 azalışla 1.614 liradan tamamladı.

Deprem için ne kadar dış finansman sağlandı? Deprem için ne kadar dış finansman sağlandı?

Düşüş eğilimini üst üste 7. işlem gününe taşıyan altının ons fiyatı, yüzde 0,3 azalarak 1.822 dolarla son 8 ayın en düşük seviyesinden işlem görüyor.

Gram altında da ons altın bazlı düşüş bugün de devam ederken şu sıralata 1.612 lira seviyesinden işlem görüyor.  Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.649 liradan, Cumhuriyet altını 10.695 liradan satılıyor.

ALTIN FİYATLARINDA GÖZLER FED'İN ALACAĞI KARARDA

ABD'de hafta sonu federal hükümete 45 günlük finansman sağlayacak geçici bütçe tasarısının onaylanmasından sonra dikkatler, Fed'in atacağı adımlara çevrildi.