Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre, merkez teşkilatına ve taşra teşkilatına toplamda 1608 sözleşmeli personel alınacak. Bu alımlar kapsamında, lisans, ön lisans ve lise mezunu adaylar değerlendirilecek. Başvuruların, KPSS puanı ve tercih sıralamasına göre 22-26 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtildi.

Türkiye, AKKA'dan resmen çekildi! Resmi Gazete'de yayımlandı Türkiye, AKKA'dan resmen çekildi! Resmi Gazete'de yayımlandı

Adayların dikkatine sunulan önemli bir detay ise, sözlü sınavların 27 Mayıs ile 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olması. Bu süreçte, 12 farklı komisyon tarafından değerlendirmeler yapılacak ve adaylar yeteneklerini sergileme fırsatı bulacaklar.

Özellikle, merkez ve taşra birimlerinde çalışacak olan adaylara yönelik belirtilen özel bir istihdam alanı da dikkat çekiyor. 112 Acil Çağrı Merkezlerinde istihdam edilecek olan 450 Çağrı Karşılama personelinin tamamının, üniversitelerin 2 yıllık Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden mezun olmaları gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı sınav ilanı, Resmi Gazete ve bakanlık ile valiliklerin internet sayfalarında erişime açık durumda. Adaylar, detaylı bilgiye ve başvuru sürecine bu kaynaklar üzerinden ulaşabilecekler.