İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Halk Buluşması'nda konuştu. 

28 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde sandıklara sahip çıkma çağrısında bulunan İmamoğlu, "İster siyasi partiler üzerinden sandık görevlisi olun. İster Türkiye Gönüllüleri üzerinden müşahit olun" diye konuştu. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın montaj itirafını hatırlatan İmamoğlu, "Sırf koltuğunu korumak için, fitneden, yalandan, fesattan, iftiradan geri durmuyor. Kalkacaksınız Kemal Kılıçdaroğlu’na, bizlere terörist diyeceksiniz. Bizim insanımızı zehirliyorlar, yalanlarıyla aldatıyorlar" ifadeleri ile tepki gösterdi.

"İKTİDARA MİLLETİ GETİRECEĞİZ"

İmamoğlu'nun konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

"Bu millet vicdanlı millet. Bu millet kadir kıymet bilir. Gerekeni sandıkta yapacak. Bu insanlar büyük bir ekonomik kriz yaşıyor. Bugün bankadaki döviz ile döviz büroları arasında ciddi bir fark var. Paramızı pul ettiler. Memleket bütün değerlerini kaybederken, ekonomik olarak yoksullaştı. Bu çöp sistem, adaleti de götürdü, saygı, sevgiyi de götürdü. İçeride ve dışarıda itibarı olmayan bir kurumlarımız oluştu. Bu pazar günü bir avuç insanı evlerine götüreceğiz. İktidara milleti getireceğiz."

"BİZİM İNSANIMIZI YALANLARIYLA ALDATIYORLAR"

"Bakın sırf koltuğunu korumak için, fitneden, yalandan, fesattan, iftiradan geri durmuyor. Montaj işi, şu işi bu işi diyor. Bir Müslüman yalan konuşur mu? Kul hakkı yemek, iftira atmak, yalan konuşmak büyük günah. Kalkacaksınız Kemal Kılıçdaroğlu’na, bizlere terörist diyeceksiniz. Bizim insanımızı zehirliyorlar, yalanlarıyla aldatıyorlar."

"TEK KİŞİLİK AKIL DERHAL EVİNE GİTMELİ"

"Bana oy vermeyenler kötü bana oy verenler iyi, yok öyle bir şey. Vallahi de billahi de biz birbirimize yeteriz. Bu milletin parası da aklı da birbirine yeter. Bütün akılların kendinde olduğunu söyleyen o tek kişilik akıl, derhal evine gitmeli"

"Bu seçim bir partinin gidip diğerinin geldiği bir seçim değil. Bu seçim geleceğimiz için oy kullanacağımız bir seçim. Pazartesi sabahı bambaşka bir güne uyanacaksınız. Selam vermediğiniz komşuya selam vereceksiniz, selam alacaksınız. Onun için sorumluluğumuz büyük."

SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

Karaman’da 2 gündür kayıp olarak aranan şahıs evine döndü Karaman’da 2 gündür kayıp olarak aranan şahıs evine döndü

"Sandıklara nasıl sahip çıkacağız? İster siyasi partiler üzerinden sandık görevlisi olun. İster Türkiye Gönüllüleri üzerinden müşahit olun. Sandıklarınızı bırakmayın. İki kişiye oy kullanılacak. Dolayısıyla iki kişiye oy kullanılan iş çok hızlı sonuçlanacak. Dolayısıyla sakın ayrılmayın oradan. Elinizde canım Türk bayraklarıyla okulları terk etmeyip, demokrasi bayramını kutlayacağız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapıp, Atatürk'ün Çankaya'sına yollayacağız."