Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde yoğun sisten faydalanarak sızma girişiminde bulunmak isteyen PKK/YPG'li teröristler ile kahraman Türk askeri arasında çatışma çıkmıştı. Çıkan çatışmada 9 kahraman vatan evladı şehadete erdi.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Çeşitli isimler görevden alındı ve yeni atamalar gerçekleştirildi Resmi Gazete'de yayımlandı: Çeşitli isimler görevden alındı ve yeni atamalar gerçekleştirildi

Şehit olan askerlerimizin sayısını Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Öte yandan Şehit düşen askerlerimizin kimliği de belli oldu. Yine bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, kahramanca savaşarak şehit düşen askerlerimizin isimleri ise şu şekilde

Piyade Üsteğmen Gökhan Delen
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayin
Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur
Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez
Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu
İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar
İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin