Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün yaptığı açıklamada "Kısa vadeli kiralamalara ilişkin düzenlemelerimiz konut arzını artırdı, özellikle Büyükşehirlerde kiralarda gerileme başladı” dedi. Şimşek'in bu sözlerine kiracılardan tepki geldi.

Kiracılar Dayanışma Platformu Sözcüsü Cengiz Kul, Antalya’da en düşük kiralık evin 10 bin liradan başladığını hatırlatarak kiracıların kış günü sokağa atıldığını ifade etti.

Kul, Meclis'e 36 maddelik çözüm ilettiklerini dile getirerek, kiralara asgari ücret düzenlemesi yapılması gerektiğinin altını çizdi:

KİRALARA ASGARİ ÜCRET DÜZENLEMESİ RAHATLATIR

“Önümüzde asgari ücret görüşmeleri var belirlenen miktar bu ülkede yaşayan işçi ve emekçilerin yaşama standardını belirleyecek. Bugün ev sahipleri 10 bin TL’lik yeri asgari ücret belirlendikten sonra emin olun 15-17 bin TL arasına çekecekler. Biz diyoruz ki asgari ücret sadece iki çocuklu bir ailenin kira gideri üzerinden bile hesaplansa insanları rahatlatacak."

Dolar ve sterlin değerlerinde tarihi rekor: Sterlin ilk kez 40 TL sınırını aştı Dolar ve sterlin değerlerinde tarihi rekor: Sterlin ilk kez 40 TL sınırını aştı