İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi 13 hafta sürecek 'Anne Destek Programı'na başladı.KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi iş birliğiyle anne ve çocukların iletişimi güçlendirmek amacıyla Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından Anne Destek Programı gerçekleştiriliyor.

3-6 yaş arası çocuğu olan annelerin ebeveynlik rollerini desteklemek, çocukla annesi arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, annelerin kendilerine güvenlerini ve çocuğun eğitimindeki rolünü arttırmak amacıyla hazırlanan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Anne Destek Programı tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

PROGRAM 13 HAFTA SÜRECEK

Balkan Dernekleri Yerleşkesinde gerçekleştirilen programa İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, AÇEV İstanbul Sorumlusu Didem Menteşeoğlu, eğitimci Hilal Cantimur, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Vekili Özlem Durmuş Şenyüz, İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri Cevahir Emir, Şennur Acar, Nazik Sarıişler, İzmit Kent Konseyi Emekli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Korkusuz ve vatandaşlar katıldı.

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, “AÇEV ile yeni bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyoruz. AÇEV ile 2 ay önce yine çocuklara yönelik bir program yapmıştık. Bugün de anne destek programı başlatıyoruz. Programımızın temel amacı anne ile çocuk arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, anneleri bu konuda eğitmek ve geleceğe Atatürk çizgisinde olan gençler yetiştirmektir” dedi.

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, “İzmit Belediyesi olarak Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da depremle ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta çadır kentler kuruyoruz. Bu çadır kentler hem kadın hem de çocuk dostu mekanlar olarak faaliyet gösterecek. Bölgedeki kadın ve çocukların güçlendirilmesi ve normal hayata uyumlarıyla ilgili çalışmalar yürütüyor olacağız" DEDİ.

 “13 HAFTA SÜRECEK”

AÇEV ile daha önce ‘Baba Buluşmaları’ programı düzenledik. O program da 14 hafta sürdü ve çok başarılı bir etkinlikti. İkinci etkinliğimizi de Çınar Çocuk Evi’ndeki velilerimizle yaptık. Anne Destek Programını da İzmit Kent Konseyi ile birlikte ilk defa yapıyoruz. Buradaki varlığınız çok kıymetli. Ağaç yaşken eğiliyor. Çocuğunuzla nasıl iletişim kuracağınızı mutlaka biliyorsunuz. Her aile kendine özgü yapılar ama bir de rehberlik aldığınızda daha sağlıklı bir toplumun temel taşları örülmüş olacak. 13 hafta sürecek yolcuğunuzda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.