Avukat hakları ve savunma makamının etkinliği için bünyesinde bulunman avukatlara desteğini her geçen gün artıran Konya Barosu, CMK Sertifikasyonu Eğitimleri ile bir kamu görevi olan CMK görevlendirmesine ilişkin önemli bir çalışmaya imza attı.

Senenin son eğitimi 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitimlere katılan avukat ve stajyer avukatlara CMK Sisteminde görev almaları halinde, hak kayıplarının önüne geçilmesi ve görevin layıkıyla yerine getirilmesi hususlarında önemli bilgilendirmeler yapıldı. Bu eğitimler kapsamında, avukatların yeterlilik seviyesinin artması ve de kamu hizmeti olan CMK görevlendirmelerinin daha özenli yerine getirilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Konya'da kaza: Traktör devrildi, 83 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti Konya'da kaza: Traktör devrildi, 83 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti

CMK Sertifikasyon eğitimini tamamlamayan avukatların CMK görevlendirmesi alınması artık mümkün olmayacak ve bu yeni sistem ile gerekli eğitimi almış donanımlı avukatların görevlendirmesi sağlanarak vatandaşların hak kaybı yaşaması için oldukça önemli bir adım atılmış oldu.