İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kafes-39" operasyonları kapsamında 7 organize suç örgütünün etkisiz hale getirildiğini ve 117 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonların İstanbul, Antalya, Kocaeli, Samsun, Bilecik, Kars ve Konya'da gerçekleştirildiğini ifade eden Bakan Yerlikaya, "İstanbul'da 'Budaklar' organize suç örgütü ile Antalya'da Soner Tayyar, Kocaeli'de Uğur Özgen, Samsun'da Sadi Yıldırım, Bilecik'te Melik Korkut, Kars'ta Mürsel Özağdaş ve Konya'da Bülent Şimşek'in elebaşı oldukları toplam 7 organize suç örgütü ele geçirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden acı haber: Bir askerimiz şehit oldu Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden acı haber: Bir askerimiz şehit oldu

Operasyon kapsamında elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 117 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar halen devam etmektedir. Şu ana kadar 30 ruhsatsız tabanca, 20 tüfek ve önemli miktarda senet ile nakit paraya el konulmuştur" şeklinde konuştu.

Operasyonlara katılan personeli tebrik eden Bakan Yerlikaya, "Organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Operasyonları koordine eden Cumhuriyet başsavcılıklarımızı, operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her an enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız" ifadelerini kullandı.