Törende, Konya Şehitliği'nin kutsal topraklarına çelenklerin sunulmasıyla başlayan anma programı, milli duyguların en yüce ifadesi olan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın coşkulu sesleriyle devam etti. Vali Vahdettin Özkan'ın duygusal bir şekilde Şehitlik Şeref Defteri'ne yazdığı mesaj, Türk milletinin vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusunun ne denli sağlam ve kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Törenlerin ilerleyen safhalarında, Vali Özkan ve protokol üyeleri, Askeri ve Polis Şehitlikleri'ni ziyaret ederek dualar okudu ve şehitlerin kabirlerine karanfiller bıraktı. Bu anlamlı ziyaretler, şehitlerimizin manevi huzurunda bir araya gelme ve onların aziz hatıralarına saygıyla bağlılık gösterme fırsatı sundu.

Konya Şehitliği'nde gerçekleştirilen bu önemli programın ardından, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerde gençlerin ve öğrencilerin duygu dolu anları yaşandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken, milli değerlere bağlılıkları ve duyarlılıkları bir kez daha gözler önüne serildi.

Konya'da kaza! Kanala düşen araç sürücüsü yaşamını yitirdi Konya'da kaza! Kanala düşen araç sürücüsü yaşamını yitirdi

Programlara, şehitlerimizi anma ve milli birlik ruhunu pekiştirme adına katkı sunan birçok önemli isim katıldı. Vali Vahdettin Özkan'ın yanı sıra Konya Milletvekilleri, askeri erkân, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaşın iştirak ettiği etkinlikler, Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde daha güçlü yarınlar için ne kadar kararlı olduğunun bir ifadesi olarak ön plana çıktı.