Vali Özkan, DSİ 4 Bölge Misafirhanesinde düzenlenen toplantıda, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdürü ile bir araya geldi. Toplantıda, seçim öncesinde alınacak tedbirler ve genel güvenlik durumu ele alındı. Özkan, Konya'nın huzur ve istikrarını korumak adına gerekli adımların atılacağını vurguladı.

Özkan ayrıca, son 9 ayda Konya'da gerçekleşen asayiş olayları ve suçlarla mücadele hakkında bilgi verdi. Malvarlığına karşı işlenen suçlarda aydınlatma oranının yüzde 91 olduğunu belirten Vali Özkan, cinayet olaylarının tamamının aydınlatıldığını da sözlerine ekledi. Ayrıca, son 2 ay içinde yapılan operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan çok sayıda kişinin yakalandığını ifade etti.

Konya'da yaşayan göçmenlerin durumuna da değinen Özkan, şehirdeki Suriyeli, ikamet izniyle kalan ve uluslararası koruma altında olan toplam göçmen sayısının 142 bin 408 olduğunu belirtti. Geçtiğimiz yıl ve bu yılın başında düzensiz göçmenlerle ilgili gerçekleştirilen operasyonlarda yakalananların sayısını da paylaşarak, göçmen kaçakçılığı ve diğer suçlarla mücadelede kararlılıkla devam edileceğini vurguladı.

Konya'da annesi tarafından hareketsiz bulunan 20 günlük bebek yaşamını yitirdi Konya'da annesi tarafından hareketsiz bulunan 20 günlük bebek yaşamını yitirdi

31 Mart'ta gerçekleşecek olan seçimlerde toplam 8 bin 763 personelin görev alacağını belirten Vali Özkan, seçim sürecinin huzur ve güven içinde geçmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını dile getirdi. Seçimlerin, demokrasimizin güçlenmesine ve şehrin geleceği için önemli bir dönüm noktası olmasını temenni etti.