Konya’nın Beyşehir ilçesinde hasat sezonunun sona ermesinin ardından bir türlü önüne geçilemeyen anız yangınları, müdahale eden itfaiye ekiplerine zor anlar yaşatırken, kara yollarında da kazalara davetiye çıkarıyor.

Konya'da akaryakıt istasyonunda otomobil yangını! Kısa sürede söndürüldü Konya'da akaryakıt istasyonunda otomobil yangını! Kısa sürede söndürüldü

Özellikle Beyşehir-Isparta ve Beyşehir-Konya kara yolları çevresinde ateşe verilen anızlardan yükselen dumanlar bazı güzergahlarda seyir halinde olan sürücülerin görüş mesafesini zaman zaman sıfıra düşürüyor. Sürücüler yolun yoğun dumanla kaplanmasından dolayı ilerlemekte güçlük yaşarken yavaşlamak zorunda kalıyor, bazı otomobillerin de far yaktıkları görülüyor. Kara yollarında trafiği adeta felç eden bu durum ise trafik kazaları için risk oluşturuyor. Sürücülerden bu yönde gelen şikayetlerin bugünlerde artması nedeniyle bölge trafik ekipleri de dumanların yükseldiği noktalarda bekleme yaparak meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek için çaba sarf ediyor.