Konya’nın Çumra ilçesine bağlı Erentepe Mahallesi'nde yaşayanlar, arıza nedeniyle iki aydır şebeke suyuna ulaşamıyor. Kuyudan doldurdukları suları bidonlarla evlerine taşıyan mahalleliler, yetkililere su sorunlarının çözülmesi çağrısında bulundu.

Konya’nın da aralarında bulunduğu 19 ilde uyuşturucu operasyonu: 45 gözaltı Konya’nın da aralarında bulunduğu 19 ilde uyuşturucu operasyonu: 45 gözaltı

'KÖYLÜNÜN NE ÇEKTİĞİNİ GÖRSÜNLER'

Mahallelilerden Halil Samancı, su kuyruğunda bekleyen araçları göstererek, duruma tepki gösterdi. Samancı, “Burası köyümüzün su kuyusu. Tam iki aydır şebekelerden içme suyu akmıyor. KOSKİ arızayı gidermek için sıraya yazmış. Bu sıcak havalarda köylü böyle sıra bekleyerek yemek suyunu, hayvanların suyunu pınardan karşılıyor. Hiçbir yetkili köyün su sorunuyla ilgilenmiyor. 2023 yılında köylüye yapılan bu eziyete yetkililer duyarsız kalıyor. Görsünler köylünün çektiğini. 4-5 araba su doldurmak için burada sıra bekliyor” dedi.

Kuyudan su dolduran bir kadın ise “İki aydır sularımız olmadığı için bu şekilde sıra bekleyerek, yiyecek, içecek ve hayvanlarımızın sularını buradan karşılıyoruz. Yetkililer bu durumla ilgilenmiyor. Gerekenin yapılmasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

'ŞOVU BIRAKIP VATANDAŞA HİZMET EDİN'

Köylülere destek veren Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici ise belediye yetkililerine tepki gösterdi. “Bu görüntüler 2023 Türkiye’sine yakışmıyor” diyen Ekici, şunları söyledi: “Köylülerimizle su sorunlarına ilişkin konuştuk. Yaşanan arıza nedeniyle vatandaşlarımızın evlerinde 2 aydır su yok. Vatandaş taşıma suyla ihtiyacını gidermeye çalışıyor. ‘Gönül belediyeciliği yapıyoruz’ diyen iktidar belediyeleri bir köyümüzün su sorununu dahi çözüme kavuşturmayacak kadar aciz durumda. Boş söz ve şovlarınızı bir kenara bırakıp, vatandaşa hizmet edin. Bu sıcak havalarda köylülerimize susuzluğu reva görmeyin ve sorunu derhal çözün. Sorun çözüme kavuşuncaya kadar takipçisi olacağız.”