Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören Belkaya Yeni Cami minaresi zarar görmüştü.Konya’nın Ereğli Belediyesi, minareyi onardı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Belkaya Yeni Cami minaresini Ereğli Belediyesi onardı. Belediye ekipleri ayrıca depremde hasar gören evlerin onarım çalışmalarını da sürdürüyor.

Konya'da elektrikli bisikletin çarptığı kişi hastanelik oldu Konya'da elektrikli bisikletin çarptığı kişi hastanelik oldu

 Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Ülkemiz büyük deprem felaketleriyle sarsıldı. Millet olarak tasımız, tarağımız, neyimiz varsa deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yardım elimizi uzattık. Ereğli Belediyesi olarak da tüm imkanlarımızı seferber ederek destek verdik. Ayrıca Belkaya Mahallemizde de hasar gören evlerin yapımına derhal başladık, hızla devam ediyoruz bunun yanında da hasar gören Belkaya Yeni Cami minaresinin yapım çalışmasını tamamladık. Felaketler gelir geçer. Allah’ın izniyle her şeye çare buluruz, her engeli aşarız. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Her zaman hemşerilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.