Konya’nın Karapınar ilçesinde trafik polisleri dron ile trafik denetimi gerçekleştirdi. Ekipler tarafından kurallara uymayan 90 sürücüye toplamda 102 bin 36 lira idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Karapınar Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği tarafından dron ile yapılan denetimlerde kurallara uymayan sürücülere idari para cezası uygulandı. Karapınar-Ereğli istikameti ve Emirgazi Kavşağında dron ile yapılan trafik kontrolünde 63 sürücüye kırmızı ışıkta geçmekten 59 bin 913 lira, 4 sürücüye cep telefonu ile konuşmaktan 3 bin 804 lira, 15 araç sürücüsüne yük üzerine çadır çekmemekten 13 bin 635 lira, 7 sürücüye sürekli sol şeridi kullanmaktan 6 bin 657 lira, 1 sürücüye sürücü belgesiz araç kullanmaktan 16 bin 380 lira idari para cezası kesildi. Toplamda 90 sürücüye 102 bin 36 lira idari para cezası kesildi.

Konya'da 13 kaçak göçmen yakalandı! Kaçakçılık yapan 2 şüpheli tutuklandı Konya'da 13 kaçak göçmen yakalandı! Kaçakçılık yapan 2 şüpheli tutuklandı

Emniyet yetkilerinden yapılan açıklamada, “Trafik denetimlerimizin amacı; cezalandırmak değil, trafik güvenliğini önceleyen, trafik kazası ve kaza sonucu meydana gelen can kaybı, hayatının kalanını engelli olarak geçirme gibi risklerden korunmayı amaçlayan evrensel trafik kurallarına sürücü, yolcu ve yayaların uymasını sağlamaktır” denildi.