Konya, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli haberleşme programı "ByLock"u kullanan şüphelilere karşı başarılı bir operasyona ev sahipliği yaptı. Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ üyelerini ortaya çıkarmak için titiz bir çalışma yürüttü.

Ekiplerin yürüttüğü operasyon sonucunda, örgüt üyelerinin birbirleriyle mesajlaştıkları ByLock programını kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli, Konya ve Isparta'da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Konya’da uyuşturucu operasyonu: 2 uyuşturucu satıcısından biri tutuklandı Konya’da uyuşturucu operasyonu: 2 uyuşturucu satıcısından biri tutuklandı

Gözaltına alınan zanlılar, emniyet birimlerindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda harekete geçen ekipler, belirlenen 46 kişiden 21'inin örgütle iltisakının ilk kez deşifre edildiğini belirledi.

Bu başarılı operasyon, Konya Emniyet Müdürlüğü'nün terör örgütleriyle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.