Konya'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama Konya'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Balıkesir plakalı aracın Konya'dan hareket edip ilçe üzerinden Afyonkarahisar istikametine ilerlediği istihbaratını alarak harekete geçti.

Asayiş büro amirliği ekipleri, şüpheli aracı ilçe girişinde durdurarak arama gerçekleştirdi. Araç sürücüsü ve içerisinde bulunan R.E, A.C.K, M.A. ve R.E. isimli dört şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler ve araç, daha detaylı bir arama için İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği bahçesine götürüldü.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izinle gerçekleştirilen aramalarda, araç içerisinde ve şüphelilerin üzerinde toplamda 4 adet tabanca ile 36 adet mermi bulundu. Asayiş ekipleri, ele geçirilen silah ve mermilere el koyarak zanlılar hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan idari işlem başlattı.

Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra, 4 şüpheli serbest bırakıldı. Konya'da güvenlik güçlerinin yürüttüğü başarılı operasyon, ilçe genelindeki halkın güvenliği adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.