Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği'nin titiz çalışması sonucunda, Antalya'dan Akşehir'e kaçak alkol ve uyuşturucu madde getirildiği yönünde bir istihbarat elde edildi. Bu istihbarat üzerine harekete geçen ekipler, M.A.S'nin Antalya plakalı bir araç kiraladığını tespit etti.

Narkotik ekipler, M.A.S'nin kullandığı aracın yanı sıra İstanbul plakalı bir başka araçla hareket ettiğini belirledi ve şüphelilerin Antalya'dan Akşehir'e doğru geldiklerini saptadı. Yapılan operasyonla birlikte polis ekipleri, Yeni Antalya yolu Engilli yol kavşağında her iki aracı da durdurarak içlerinde bulunan M.A.S, O.B, Ş.B. ve O.D. isimli dört şüpheliyi gözaltına aldı.

Konya'da inşaattan düşen işçi yaşamını yitirdi Konya'da inşaattan düşen işçi yaşamını yitirdi

Ardından, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan arama kararıyla detaylı bir arama gerçekleştirildi ve araçlarda çeşitli markalarda kaçak 78 şişe viski, bir şişe rakı, bir şişe votka, bir viski yapım kiti, 4 anason ve 56 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bu önemli operasyon sonucunda ele geçirilen kaçak içkiler ve uyuşturucu maddelerle ilgili olarak narkotik ekipleri işlem başlattı ve şüpheliler hakkında "Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçlarından işlem yapıldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından O.B, Ş.B. ve O.D. denetimli serbestlik tedbiriyle serbest bırakılırken, M.A.S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi.