Konya'da 13 kaçak göçmen yakalandı! Kaçakçılık yapan 2 şüpheli tutuklandı Konya'da 13 kaçak göçmen yakalandı! Kaçakçılık yapan 2 şüpheli tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, merkez Selçuklu ilçesinde bulunan bir iş yerinden gerçekleşen koleksiyon eşyası hırsızlığına dair detaylı bir çalışma başlattı. Yapılan güvenlik kamerası incelemeleri neticesinde, şüphelilerin A.E. (38) ve A.D.T. (43) olduğu belirlendi.

Ekipler, şüphelilerin izini sürerek, saklandıkları stüdyo dairede başarılı bir operasyon düzenledi. Gözaltına alınan zanlılara yapılan aramalarda, iş yerinden çalındığı tespit edilen tespih, kol saati, yüzük, iki adet av tüfeği ve çeşitli dokuma eşyalar ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki kayıtlarına göre, çeşitli suçlardan 24 kayıtları bulunduğu öğrenildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sulh ceza hakimliğince tutuklanan A.E. ve A.D.T., ilgili suçlamalarla mahkemeye çıkarılacak.

Konya'da gerçekleşen bu operasyon, emniyet birimlerinin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde koleksiyon eşyalarının sahiplerine geri dönmesini sağladı.