Konya'da fiziksel engelli olan 35 yaşındaki F.N. adlı erkeğin ağabeyi, kardeşinin cep telefonundaki fotoğraflardan 40 yaşındaki komşuları İ.M.'nin cinsel saldırısına maruz kaldığını gördü. Ağabeyin şikayetçi olduğu, cinsel saldırıda bulunan ve fotoğrafları çeken İ.M. tutuklandı.

Konya ototomotiv yan sanayi sektöründe hedef Avusturalya pazarı Konya ototomotiv yan sanayi sektöründe hedef Avusturalya pazarı

Konya’da gerçekleşen olay, 25 Temmuz’da meydana geldi. Geçirdiği hastalık nedeniyle fiziksel engelli olan F.N. adlı erkeğin ağabeyi, kardeşinin cep telefonuna baktığı sırada son silinenler dosyasında komşuları İ.M.’nin kardeşine cinsel saldırıda bulunduğu anlara ait fotoğrafları gördü. Bunun üzerine F.N.’nin ağabeyi, polis merkezine giderek  giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine İ.M. evinde gözaltına alındı.

Önce inkar, daha sonra itiraf etti

Gözaltına alınan İ.M., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. İlk önce olayı inkar eden İ.M., daha sonra suçunu itiraf etti. İ.M., nöbetçi mahkemedeki ifadesinde, ”Neden yaptığımı, nasıl yaptığımı bilmiyorum. Bilinçli bir şekilde yaptığım bir durum değil. Olay nedeniyle çok pişmanım” dedi. İ.M., mahkemece  ‘Kendini savunamayacak kişiye karşı nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklandı. 

Kaynak: DHA