Konya'da, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda, Selçuklu, Karatay ve Ereğli ilçelerinde faaliyet gösteren 6 iş yeri ve 4 ev hedef alındı. Yapılan aramalarda, kaçak sigara ve tıbbi ürün üretimi-satışı yaptığı tespit edilen yerlerde etkili sonuçlar elde edildi.

Toplamda 18 bin kaçak tıbbi ürün, 202 kilogram kıyılmış tütün, 19 bin 780 doldurulmuş sigara, 155 bin 600 sahte bandrollü makaron, 28 kilogram nargile tütünü, 282 elektronik sigara, 7 akıllı saat ve 2 sigara sarma makinesi ele geçirildi. Ankara Caddesi'nde durdurulan bir araçta ise 35 piyade tüfeği ile 70 şarjör ele geçirildi.

Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda Beyşehir ilçesinde yapılan operasyonda ise 12 otomatik piyade tüfeği, 22 şarjör, 5 tabanca ve tabanca parçalarına rastlandı. Ayrıca, başka bir operasyonda 9 bin 155 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Konya'da satırla öldürülen yaşlı adamın katili damat, gözaltına alındı Konya'da satırla öldürülen yaşlı adamın katili damat, gözaltına alındı

Yapılan operasyonlarda toplamda 19 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet birimleri, Konya'da kaçakçılıkla mücadele kapsamında yürütülen başarılı operasyonlara devam ediyor.