Konya'da annesi tarafından hareketsiz bulunan 20 günlük bebek yaşamını yitirdi Konya'da annesi tarafından hareketsiz bulunan 20 günlük bebek yaşamını yitirdi

Konya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında yaptıkları operasyonlarda önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde yapılan çalışmalarda, kaçak ürün üretimi ve satışı yapıldığı tespit edilen 3 iş yeri, 1 ev ve 3 araçta arama gerçekleştirildi. Bu aramalarda gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen 4 bin 674 adet kozmetik ürün, 2 bin 290 paket sigara, bin 550 litre akaryakıt, 29 cep telefonu ve 1 otomobil ele geçirildi. Ayrıca, 11 kişi gözaltına alındı.

Tarihi eser kaçakçılarına yönelik de etkili bir operasyon düzenlendi

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucunda, il dışından gelen ve Konya'da tarihi eser alışverişi yapacakları tespit edilen 3 şahıs yakalandı. Yapılan operasyonda, tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen bir heykelli havuz süsü ile bir taşınmaz kültür varlığı kapsamına giren Mezar Steli ele geçirildi ve 7 kişi gözaltına alındı.

KOM ekiplerince gözaltına alınan toplam 18 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Bu başarılı operasyonlar, kaçakçılıkla mücadelede Konya Emniyeti'nin kararlılığını bir kez daha gösterdi.