Konya'nın Karatay ilçesindeki Aziziye Mahallesi'nde Şeyh Ulema Recep Ağa Caddesi'nde yaşanan olayda, Hasoun'un kardeşi Khaled Hasoun'u (34) çocukları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Polis, 2 Şubat 2015 tarihinde yapılan ihbar sonrasında olay yerine ulaştığında Khaled Hasoun'un bıçaklanarak hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan araştırmada, cinayetin sorumlusu olarak Ala Hasoun'un tespit edilmesi üzerine, ancak zanlının Suriye'ye kaçtığı belirlendi.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, geçtiğimiz ağustos ayında Ala Hasoun'un Türkiye'ye geri dönebileceği ihtimali üzerine özel bir ekip oluşturdu. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda Hasoun'un, sahte kimlikle bir yıl önce Türkiye'ye döndüğü ve Gaziantep'e yerleşip terzilik yaptığı belirlendi. Özel ekip, Hasoun'un izini sürerek, 30 Ocak'ta Gaziantep'te operasyon düzenledi ve zanlıyı gözaltına aldı.

Konya'da motosiklet çarpışması: 2 kişi yaralandı Konya'da motosiklet çarpışması: 2 kişi yaralandı

Hasoun, ilk başta taşıdığı sahte kimlikteki Muhammed Yasin olduğunu ve suçlamaları reddettiğini iddia etse de, Konya'ya getirildikten sonra gerçekleri itiraf etti. İfadesinde, çocukları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle kardeşiyle yaşadığı tartışmada bıçaklayarak öldürdüğünü kabul etti.

Zanlı, dün mahkemeye sevk edilerek tutuklandı.