Olay, Afyonkarahisar-Konya arasındaki D-300 Karayolu üzerinde gerçekleşti. Polis ekipleri, Ankara plakalı bir aracı durdurduğunda araç sürücüsü A.R.T. adına düzenlenmiş sürücü belgesini ibraz etti. Ancak, polisler belgede fotoğrafın sonradan yapıştırıldığını fark ederek şüphelenmeye başladılar. Yapılan detaylı incelemede, belgede bulunan fotoğrafın gerçek sahibi olan İ.A.'ya ait olduğu ve belgenin sahte olduğu anlaşıldı.

Konya’da korkunç olay! Tartıştı torunu tarafından bıçaklanan anneanne ağır yaralandı Konya’da korkunç olay! Tartıştı torunu tarafından bıçaklanan anneanne ağır yaralandı

Gözaltına alınan şahıs, polis merkezine götürüldüğünde gerçek kimliğini ve suçlarını itiraf etti. Süleyman Ç. olduğunu söyleyen şahıs, sürücü belgesi olmadığını, trafik cezalarından kaçmak için başkasına ait belgeyi kullanmayı tercih ettiğini açıkladı. Polisin yaptığı araştırmada, şahsın çeşitli suçlardan arandığı ve 8 ayrı suçtan kaydının bulunduğu tespit edildi.

Şüpheli hakkında sahte belge düzenlemek suçundan işlem yapıldıktan sonra tutuklanarak Akşehir Cezaevine teslim edildi. Bu olay, polisin dikkati ve titiz çalışması sayesinde suçlunun yakalanmasını sağladı ve kamu güvenliği adına önemli bir adım atıldı.